* podane ceny dotyczą pobytu 7 dni lub dłuższego
Mauritius.pl /wyspa-mauritius.xml
Grupa TravelOne.pl > Mauritius.pl > Mauritius (przewodnik i mapa)

Mapa Mauritiusa

<h1> Mapa +&nbsp;Mauritius&nbsp;turystyka</h1> Dzięki mapce wyszukasz wakacje, urlop, wycieczki czy wymarzone wczasy oraz oferty last minute. Jesli Twoja przeglądarka nie obsługuje flasha zainstaluj go lub skorzystaj z wyszukiwarki.

Przewodnik po:  Mauritius >

Mauritius:  To niewielkie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, jest świetnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Najchętniej odwiedzaną częścią wyspy Mauritius jest jej północny rejon, gdzie znajduje się stolica kraju – Port Louis, oferująca zarówno kolonialne zabytki, jak i nowoczesne centra handlowe. Północne wybrzeże to także najbardziej znane miejscowości wypoczynkowe, jak Grand Baie. Będąc w tej części warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego w Pamplemousses, gdzie można podziwiać gigantyczne lilie wodne. Centralna część wyspy to głównie plantacje trzciny cukrowej (gdzieniegdzie także herbaty) rozpościerające się na łagodnych zboczach górskich. Z kolei w południowej części Mauritiusa znajduje się wiele atrakcji przyrodniczych, jak góra Le Morne, Wodospady Rochester czy skalne wybrzeże Gris Gris. Mauritius to prawdziwa mozaika kulturowa, gdzie wpływy hinduskie, tamilskie, muzułmańskie, chińskie, kreolskie, portugalskie, holenderskie, francuskie i angielskie koegzystują nadzwyczaj pokojowo. Symbolem państwa jest Dodo – endemiczny gatunek ptaka, który niegdyś powszechnie zamieszkiwał wyspę.


Szczególnie polecamy:

miłośnikom beztroskiego wypoczynku, egzotycznej przyrody i sportów wodnych

Regiony  • Północny Mauritius – jest najpopularniejszym miejscem wśród turystów, których przyciągają piaszczyste, piękne plaże, niezwykłe wody, niesamowita roślinność, rafy koralowe oraz stolica o dwóch obliczach.
  • Wsch. Mauritius – Flacq – kusi plażami, turkusowymi wodami, wieloma kurortami i uśpionymi wioskami. Znaleźć tu można wiele atrakcji. Ponadto ta część wyspy stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania pozostałej części kraju.
  • Południowy Mauritius – tamtejsze wybrzeże to zarówno szerokie piaszczyste plaże, jak i strome skały. Region obfituje we wspaniałe okazy fauny i flory oraz kilka atrakcji przyrodniczych.
  • Zach. Mauritius - Black River – na zachodzie największą atrakcję stanowią plaże we Flic en Flac oraz Wolmar. Miłośnicy hikingu i wielbiciele ptaków powinni udać się w góry, gdzie na pewno spędzą wiele godzin oddając się swej pasji.
  • Wyżyna Środkowa – położony w centralnej części kraju, co chroni go przed cyklonami i zmienną pogodą. Tę część wyspy powinni odwiedzić ludzie chcący poznać miejscową ludność i kulturę praz odciąć się od turystycznego zgiełku.
travelone.pl
o nas | praca | reklama | biura podróży | prześlij opinię | prywatność | Copyright © Grupa TravelOne.pl 2009-10
www.skione.pl
Akceptujemy przelewy i karty:Podróże z Grupą TravelOne.pl to 70 tys. zadowolonych Klientów, do 150 tys. ofert, 87 największe biura podróży oraz gwarancja "Tych ofert nie kupisz taniej"
płatności kartami
Opublikowane na stronach internetowych Grupy Portali TravelOne.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.